Wielka Brytania

Konflikt w Polskiej Parafii w Sheffield: Rzeczywistość czy dezinformacja?

today16/10/2023 5

Background
share close

Social media, te niewyczerpane źródło informacji, ostatnio stały się polem niepokojących doniesień o przyszłości obiektów należących do Polskiej Parafii w Sheffield. Wielu z nas przeczytało o rzekomej sprzedaży części nieruchomości przez Polską Misję Katolicką (PMK). Ale jak to często bywa w świecie szybkich informacji, prawda bywa bardziej złożona.

W centrum tego medialnego wiru znalazł się konflikt pomiędzy odwołanym przez ks. Rektora, ks. Leszkiem Sewerynem a Polską Misją Katolicką. W liście, który dotarł do naszej redakcji od Ks. Artura Strzępki, kanclerza Polskiej Misji Katolickiej, jasno czytamy o oskarżeniach skierowanych w stronę ks. Leszka Seweryna, który miałby świadomie wprowadzać w błąd swoich były parafian, mimo wiedzy o rzeczywistych intencjach PMK.

To, co warto podkreślić, to transparentność Polskiej Misji Katolickiej w tej sprawie. Jak podaje Ks. Artur Strzępka, parafianie mieli możliwość spotkania i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości bezpośrednio z księdzem Rektorem i kanclerzem. 

Jednakże, w tle tego konfliktu, nie możemy zapomnieć o silnej więzi polonijnej społeczności w Sheffield. Polonia, która czekała dziesięciolecia na swój pierwszy kościół, teraz stoi w obliczu dezinformacji i niepewności. Choć konflikt ten wywołał wiele emocji wśród Polonii w Sheffield, nie możemy zapomnieć o ważnej roli, jaką odegrał Ksiądz Leszek Seweryn w zakupie i renowacji kościoła. Nasza ostatnia wizyta w Sheffield, związana z pożegnaniem Profesora Andrzeja Maczka, ukazała nam piękno i wartość tego miejsca. Kościół ten, dzięki ciężkiej pracy Księdza Leszka Seweryna, stał się prawdziwym arcydziełem i symbolem dumy polonijnej społeczności.

W tych trudnych czasach warto przypomnieć o ważności jedności i wspólnocie. Miejmy nadzieję, że ten konflikt zostanie szybko rozwiązany, aby parafianie mogli skupić się na tym, co najważniejsze: budowaniu silnych więzi i wspieraniu się nawzajem. W końcu, niezależnie od konfliktów i dezinformacji, kościół w Sheffield pozostaje dumą i chlubą Polonii oraz Polskiej Misji Katolickiej.

Written by: admin

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply


0%