Polska

Bank Pocztowy rozpoczął wydawanie karty wytworzonej ze skrobi kukurydzianej – to kolejny krok w stronę ekologii

today26/11/2023

Background
share close

Bank Pocztowy rozpoczął wydawanie nowej, ekologicznej odsłony karty debetowej do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Karta wytwarzana ze skrobi kukurydzianej jest kolejnym, po karcie wirtualnej, produktem Banku Pocztowego, który idealnie odpowiada na trendy rynkowe zmierzające ku ograniczeniu zużycia plastiku w środowisku naturalnym.  Nowa karta z logo Poczty Polskiej została wzbogacona o dodatkowy atut – Blind notch, czyli małe wcięcie na krótszej krawędzi, będące udogodnieniem dla osób słabowidzących i niewidomych. Bank szacuje, że do końca tego roku planuje wydać ok. 10 000 sztuk nowoczesnej karty.

Karta z logo Poczty Polskiej to najczęściej wybierana przez Klientów Banku karta do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Od teraz jest już produkowana z ekologicznego materiału pochodzenia roślinnego – PLA. PLA (kwas polimlekowy) to tworzywo pochodzenia biologicznego, stosowane jako alternatywa dla tradycyjnych tworzyw sztucznych na bazie paliw kopalnych. PLA wytwarza się ze skrobi kukurydzianej, a białko roślinne wykorzystuje się jako paszę dla zwierząt. To sprawia, że PLA jest prawdopodobnie najbardziej naturalną alternatywą dla PVC, dostępną obecnie do stosowania w kartach płatniczych. Bank Pocztowy należy do pionierów na polskim rynku, wykorzystujących ten materiał do produkcji kart płatniczych. Wymiana aktualnych kart z logo Poczty Polskiej będzie odbywała się stopniowo. Nowe karty ekologiczne otrzymają Klienci w ramach bieżącej sprzedaży, a dotychczasowi posiadacze kart Banku po upływie ważności obecnej karty lub po jej zastrzeżeniu i zamówieniu w jej miejsce nowego egzemplarza. Wymiana wszystkich kart z logo Poczty Polskiej na karty ekologiczne nastąpi maksymalnie w ciągu 5 lat.

– Największą zaletą nowej odsłony naszej flagowej karty jest to, że została ona w wykonana w 82% z materiału roślinnego, dzięki któremu zmniejszymy ilość odpadów nie biodegradowalnych generowanych w ramach wydawnictwa kart płatniczych. Ponadto, karta jest wyposażona w udogodnienie dla osób słabowidzących i niewidomych. Nasza ekologiczna karta wpisuje się w ogłoszoną strategię Banku Pocztowego, zgodnie z którą chcemy koncentrować się na zrównoważonym rozwoju oraz dążyć do klimatycznej neutralności – komentuje Joanna Moskalik, p.o. Dyrektora Departamentu Produktów Detalicznych i Usług Płatniczych.

Karta ekologiczna Mastercard powstała przy współpracy z firmą Thales. Została wzbogacona o dodatkowy atut – udogodnienie dla osób słabowidzących i niewidomych. Blind notch, bo o nim mowa, to specjalne wcięcie na krótszej krawędzi karty, które ułatwi Klientom codzienne korzystanie z karty. Ponadto posiada ona wszystkie funkcjonalności dotychczasowej karty debetowej z logo Poczty Polskiej wydawanej przez Bank Pocztowy.  Wraz z kartą Bank oferuje również program lojalnościowy Mastercard Bezcenne Chwile z cennymi nagrodami – najlepszy program lojalnościowy wg forum Loyalty Planet 360o.

Written by: admin

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply


0%