Wielka Brytania

Kolejny grób Polskiego bochatera pod ochroną RP

today10/09/2023

Background
share close
Chcielibyśmy się z Wami dziś podzielić niezwykłym przeżyciem, które miało miejsce dzisiejszego poranka na cmentarzu Rose Hill w Doncaster. Jako Polonia FM, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w oznaczeniu kolejnego grobu polskiego patrioty w Doncaster. Wydarzenie to było pełne emocji i patriotyzmu, a uczestnictwo w nim dało nam ogromną dawkę dumy.
Wspaniała praca Karola Peruty oraz jego taty, którzy poświęcają swój czas, energię oraz pieniądze na oznaczanie grobów polskich bohaterów w całej Wielkiej Brytanii, zasługuje na ogromne uznanie. Już ponad 116 grobów polskich bohaterów zostało oznaczonych, aby uczcić ich pamięć i wkład w historię Polski.
Jednym z najbardziej wzruszających momentów tego wydarzenia było trzymanie w rękach sztandaru Polski, który uczestniczył w Powstaniu Warszawskim. To niezwykłe uczucie, kiedy masz okazję dotknąć symbolu walki i ofiarności naszych przodków. To chwila, która przypomina nam o naszych korzeniach i historii, która kształtuje naszą tożsamość.
Chciałbym również podziękować Karolowi za piękny upominek w postaci orzełka Polskiego. To gest, który wzruszył i podkreślił znaczenie naszej narodowej tożsamości.
Wydarzenia takie jak oznaczanie grobów polskich patriotów w obcych krajach pokazują, jak ważne jest utrzymywanie naszej historii i tradycji, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. To dowód, że polska diaspora jest silna i zjednoczona w miłości do ojczyzny.
Dlatego jako radio dziękujemy Karolowi oraz jego Tacie. Wasza praca i oddanie są nieocenione. Niech to będzie inspiracją dla nas wszystkich do pielęgnowania naszej tożsamości i pamięci o tych, którzy nieraz poświęcili życie za wolność Polski.
Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o niesamowitej działalności Karola Pruty oraz poznać więcej szczegółów dotyczących bohatera, którego grób został właśnie oznaczony, zapraszamy Was do odwiedzenia jego strony internetowej:

 

Written by: admin

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply


0%