Wielka Brytania

Polacy w Sheffield, pamiętają o swoich przodkach.

today29/10/2023

Background
share close

W imieniu Stowarzyszenie Białego Orła – White Eagle Association pragniemy serdecznie podziękować każdemu, kto znalazł chwilę, by przyłączyć się do nas w tej niezwykle ważnej akcji. Oddając hołd, wspominamy tych, którzy odeszli, ale którzy nadal pozostają w naszych myślach i sercach.

Nie możemy nie wyrazić naszej wdzięczności dla Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Manchesterze za nieodpłatne przekazanie zniczy. Serdeczne podziękowania kierujemy również do Stowarzyszenia Białego Orła, które zorganizowało to spotkanie. Szczególne podziękowania należą się Harcerzom z 26DH w Sheffield i Barnsley im. gen. Tadeusza ‘Bora’ Komorowskiego za posprzątanie polskich grobów.

Przy tej okazji pragniemy obiecać, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby w przyszłych latach zapewnić jeszcze więcej zniczy. Ponadto planujemy nawiązać dialog z administracją cmentarza.

Naszym celem jest uzyskanie zgody na pozostawienie bram nekropolii otwartych po zmroku w ten wyjątkowy dzień, aby żaden z uczestników nie czuł się zmuszony do pośpiechu i mógł spędzić czas w zadumie, tak długo, jak tylko zapragnie.

Takie chwile jak te łączą nas, przypominają o naszej wspólnej historii, o utraconych rodzinach i o tych, którzy na zawsze pozostaną w naszych sercach. Niech ten dzień będzie nie tylko symbolem pamięci, ale i inspiracją do dalszych działań na rzecz naszej wspólnoty w Sheffield, gdzie mimo upływu lat i niejednokrotnie wiatru w oczy, polska społeczność wciąż tętni życiem i pragnie przekazywać nasze wartości kulturowe i tradycyjne kolejnym pokoleniom.

Written by: admin

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply


0%