Polityka

Strefa Gazy: w izraelskim ataku zginęło czterech pracowników organizacji humanitarnej, w tym Polak

today02/04/2024

Background
share close

Służby medyczne w Strefie Gazy donoszą o tragicznym wydarzeniu. Podczas izraelskiego nalotu zginęło pięć osób – czterech zagranicznych pracowników należących do międzynarodowej organizacji humanitarnej World Central Kitchen oraz ich palestyński kierowca. Grupa ta była zaangażowana w dostarczanie żywności i niezbędnych artykułów do północnej części Strefy Gazy, gdzie pomoc dotarła statkiem kilka godzin przed zdarzeniem.

Portal Times of Israel, powołując się na źródła palestyńskie, informuje, że ofiary pochodziły z Polski, Australii, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Są to pracownicy World Central Kitchen, organizacji znanej z międzynarodowej pomocy humanitarnej.

Agencja Associated Press podaje, że w internecie pojawił się materiał ukazujący ciała zmarłych osób w szpitalu Al-Aksa, w mieście Dajr al-Balah, położonym w centralnej części Strefy Gazy. Na nagraniu widać, że ofiary miały na sobie ochronne stroje z logiem organizacji charytatywnej.

Do tragedii doszło, kiedy pojazd, którym podróżowali pracownicy World Central Kitchen, został trafiony izraelskim pociskiem wkrótce po tym, jak przekroczył on granicę północnej części Strefy Gazy. Ekipa ta uczestniczyła w dystrybucji pomocy, która dotarła statkiem z Cypru zaledwie kilka godzin wcześniej.

Izraelskie wojsko nie odpowiedziało na prośby o komentarz.

Pomoc, która przybyła do Strefy Gazy w poniedziałek na pokładzie statków, zawierała około 400 ton żywności oraz inne artykuły niezbędne do wsparcia humanitarnego. Transport ten został zorganizowany przy współpracy między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a World Central Kitchen, w celu łagodzenia kryzysu humanitarnego w regionie.

 

Źródło:PAP

 

Written by: Author

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply


0%