Biznes

T-Mobile Polska uruchomił ponad dwa tysiące stacji bazowych sieci 5G

today27/03/2024

Background
share close

T-Mobile Polska uruchomił ponad dwa tysiące stacji bazowych sieci 5G Bardziej

Ponad dwa tysiące stacji bazowych emitujących sygnał 5G z wykorzystaniem pasma C uruchomił od początku roku T-Mobile Polska S.A. Oferowana przez spółkę szybka sieć 5G Bardziej objęła zasięgiem 1/4 mieszkańców Polski. „Technologia 5G to skok jakościowy, dlatego zaoferowaliśmy klientom 30-dniowy darmowy okres próbny” – mówi Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska S.A.

Sieć 5G Bardziej, rozwijana od stycznia 2024 r. przez T-Mobile Polska S.A., operatora największej sieci 5G w paśmie C w Polsce, emituje sygnał już w ponad 330 lokalizacjach na terenie naszego kraju. I to nie tylko w dużych miastach, ale również w miejscach, gdzie niezawodna łączność o szybkości transmisji do 1 GB na sekundę – zarezerwowanej dotąd dla światłowodu – jest najbardziej potrzebna.

Z dwóch tysięcy stacji bazowych ponad 300 znajduje się w Warszawie, ponad 140 w Krakowie i ponad 130 w Poznaniu. Aktualna mapa zasięgu sieci 5G T-Mobile jest dostępna na stronie: https://www.t-mobile.pl/5g.

„Zdecydowaliśmy, że każdy klient może przetestować ten skok jakościowy, jakim jest technologia 5G. Dlatego zaoferowaliśmy klientom 30-dniowy darmowy okres próbny sieci 5G Bardziej, który wystarczy aktywować w aplikacji Mój T-Mobile do końca kwietnia, aby poczuć ogromną różnicę pomiędzy dotychczas stosowaną technologią 4G a najnowszą i cieszyć się nielimitowanym dostępem do Internetu” – podkreśla Andreas Maierhofer.

Prezes T-Mobile Polska dodaje, że plany modernizacji i inwestycji w sieć 5G spółka przeanalizowała już rok temu.

„Dlatego mogliśmy jako pierwsza i najbardziej innowacyjna firma, włączyć 5G w Polsce, dzięki czemu klienci mogą naprawdę cieszyć się najnowszą generacją sieci mobilnej” – zaznacza Andreas Maierhofer.

Alexander Jenbar, członek zarządu ds. Technologii i Innowacji w T‑Mobile Polska S.A. wskazuje, że w korzystaniu z sieci 5G nie chodzi tylko o prędkość transmisji danych, ale także o poprawę działania różnych aplikacji, takich jak streaming wideo na żądanie, w najwyższej jakości i bez opóźnień, czy pobieranie i przesyłanie dużych plików.

„Chcemy mieć pewność, że klienci mając lepsze doświadczenia w użytkowaniu nowej technologii, nie utkną w starszej technologii. Dlatego obowiązkiem T-Mobile jest zapewnienie, że wdrażamy najnowszą możliwą technologię” – mówi Alexander Jenbar.

Alexander Jenbar, wskazuje także, że technologia 5G umożliwia m.in. zastosowanie rozwiązań związanych ze sztuczną inteligencją, a także rozwój Internetu Rzeczy (IoT), czyli możliwości komunikowania się urządzeń elektronicznych między sobą w czasie rzeczywistym.

Dla T-Mobile sieć 5G pozwala tworzyć nowe produkty dla klientów, takie jak oferta FWA z prędkością zarezerwowaną dotychczas dla światłowodu. Rozwój sieci 5G to również nowe możliwości dla cyfrowej transformacji Polski i ogromne korzyści dla biznesu, co pozwoli na rozwój Przemysłu 5.0.

„Technologia jest podstawą. Technologia, która rozwija się w firmę technologiczną to nasz najwyższy priorytet. Pozwala nam dostarczać klientom produkty dostosowane do ich rzeczywistych potrzeb, umożliwiając zakup większej liczby usług od jednego dostawcy, umożliwiając lepszą integrację i płynne użytkowanie” – wyjaśnia Andreas Maierhofer.

Z oferty 5G Bardziej w T-Mobile mogą już korzystać wszyscy klienci usług abonamentowych (z taryfą T) oraz użytkownicy aktualnych ofert przedpłaconych: klienci oferty na doładowania (T-Mobile MIX), klienci Red Bull MOBILE, a także klienci T-Mobile na kartę, korzystający z ofert GO! M, GO! M+UA oraz GO! L.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Image by rawpixel.com on Freepik

Written by: Author

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply


0%