Wielka Brytania

Uroczyste Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej Polskich Sił Zbrojnych w Manchesterze

today03/05/2024 5

Background
share close

Uroczyste Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej Polskich Sił Zbrojnych w Manchesterze

Manchester, 3 maja 2024

Dziś, na St Peter Square w Manchesterze, odbyła się wzruszająca uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej Polskich Sił Zbrojnych. Wydarzenie to zgromadziło liczne grono znaczących osobistości oraz przedstawicieli społeczności polskiej i brytyjskiej.

W przemówieniach skierowanych do zebranych, wyróżniali się Lord Lieutenant Diana Hawkins, Lord Mayor of Manchester Yasmine Dar oraz Konsul Generalny Michał Mazurek. Ich słowa pełne były uznania nie tylko dla bohaterskiego wkładu polskich żołnierzy w obronę wolności, lecz także dla więzi łączących Polskę i Wielką Brytanię.

Mówcy podkreślali bohaterstwo i poświęcenie żołnierzy oraz przywoływali ważne rocznice, takie jak 25 lat Polski w NATO oraz 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Były one prezentowane jako przykłady głębokich więzi między oboma krajami, które są wzmacniane przez wspólną historię i wartości.

Po poruszających przemówieniach nastąpiło wspólne odsłonięcie tablicy, moment przepełniony symbolicznym zjednoczeniem dwóch narodów i ich historii. Nieodłączną częścią uroczystości było również wspólne odmówienie modlitwy polsko-brytyjskiej oraz poświęcenie tablicy, co stanowiło wyraz szacunku i pamięci dla tych, którzy oddali życie w służbie wolności.

Ta doniosła ceremonia stanowiła nie tylko akt upamiętnienia, lecz także wyraz wspólnoty między narodami oraz kontynuację dziedzictwa współpracy i przyjaźni. Tablica pamiątkowa będzie trwałym świadectwem bohaterstwa i ofiary tych, którzy nieśli walkę o wolność, inspirując przyszłe pokolenia do szacunku dla wartości, za które się poświęcili.

Jakub Micka

Written by: admin

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply


0%