Kultura

Wizyta Polonii na miejscu rozbicia polskiego W5557 z Dywizjonu 305 na Hatfield Moors w Doncaster

today26/05/2024

Background
share close

Wizyta Polonii na miejscu rozbicia polskiego W5557 z Dywizjonu 305 na Hatfield Moors w Doncaster

Dzisiejszego dnia, w malowniczych obszarach Hatfield Moors, odbyła się wzruszająca i doniosła ceremonia upamiętniająca bohaterów II wojny światowej. Wspólnota polska oddała hołd załodze samolotu W5557 z Dywizjonu 305, która poświęciła swe życie w służbie wolności.

Zgromadzeni uczestnicy składali hołd poległym, a także wyrazili wsparcie dla planu postawienia nowego krzyża projektu Arkadiusza Renkiewicza. Ten symboliczny gest ma być trwałym znakiem pamięci, który będzie kontynuował przekazywanie historii i odwagi tych, którzy oddali najwyższą ofiarę dla naszej wolności.

Inicjatywa ta została przyjęta z szerokim uznaniem zarówno przez lokalną społeczność Polonii. Podkreślono w niej nie tylko znaczenie pamięci historycznej, ale także mocne więzi, które łączą Polskę z Wielką Brytanią. To właśnie te więzi, oparte na wspólnym dziedzictwie i walce o wolność, stanowią fundament naszej wzajemnej przyjaźni i szacunku.

Poprzez wspólny akt pamięci, Polonia i Brytyjczycy jeszcze raz potwierdzili swoje zobowiązanie do pielęgnowania historii oraz budowania silniejszych relacji między narodami. Nowy krzyż na Hatfield Moors będzie nie tylko miejscem zadumy, lecz także symbolem naszej determinacji w zachowaniu pamięci o tych, którzy oddali życie za wolność naszych narodów.

Więcej informacji już w niebawem.

Obserwujcie Polonia FM.

Written by: admin

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply


0%