Polska

Wyrusz szlakiem Powstania Warszawskiego!

today11/04/2024

Background
share close
KGHM Polska Miedź S.A. w hołdzie Powstańcom Warszawskim zaprasza mieszkańców stolicy i turystów na podróż szlakiem Powstania Warszawskiego. Do 1 sierpnia ulicami miasta będzie podążał specjalny piętrowy autobus, który zabierze wszystkich chętnych do najważniejszych punktów na powstańczej mapie Warszawy.

„KGHM, lider polskiej gospodarki prowadzi swoją działalność w poszanowaniu tradycji i historii, odwołując się do doświadczeń przeszłych pokoleń. Uczestnicy Powstania Warszawskiego – kobiety i mężczyźni, młodzież i dzieci, dali nam wszystkim lekcję niezwykłej odwagi i ofiary dla kraju. Naszym zaangażowaniem w obchody uczcimy ich pamięć” – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM, podobnie jak w ubiegłym roku, zaprasza mieszkańców Warszawy do podróży w przeszłość specjalnym piętrowym autobusem. Autokar odwiedzi najważniejsze punkty na powstańczej mapie. Pasażerowie będą mogli poznać historię Powstania Warszawskiego oraz miejsca bohaterskich walk. Co ważne, przejazd autobusem będzie całkowicie bezpłatny. Na trasie zaplanowanych jest osiem punktów, m.in. Pomnik Małego Powstańca, budynek słynnej PAST-y czy twierdza św. Kingi – łącznie 20 km drogi.

Start na przystanku autobusowym znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie Pomnika Powstania Warszawskiego przy Pl. Krasińskich, a koniec trasy przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Dodatkowo w wybranych godzinach odbędą się przejazdy z bohaterami tamtych dni. Patronem Honorowym tegorocznej trasy szlakiem Powstania Warszawskiego jest Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Poniedziałek 31 lipca – odjazdy o godz. 10.00, 12.00, 14.00, 17.00 i 19.00

  • 12:00 – Jakub Nowakowski – pseudonim „Tomek”
  • 14:00 – Jakub Nowakowski – pseudonim „Tomek”

Wtorek 1 sierpnia – odjazdy o godz. 10.00, 12.00, 14.00, 17.00 i 19.00

  • 12:00 – Jan Antoni Witkowski – pseudonim „Jaś”
  • 14:00 – Jakub Nowakowski – pseudonim „Tomek”
  • 19:00 – Jakub Nowakowski – pseudonim „Tomek”

KGHM obok realizacji istotnych celów biznesowych, czuje odpowiedzialność za wspieranie polskiej tradycji i historii. Angażuje się w obchody ogólnopolskich uroczystości oraz regionalnych wydarzeń związanych z dziejami Zagłębia Miedziowego.

żródło : MediaRoom

foto :żródło : Freepik

Written by: admin

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply


0%