Wielka Brytania

Angela Kajda – Stowarzyszenie Białego Orła Yorkshire – Our City Festival York 09.09.2023

today11/09/2023

Background
share close

Cześć, drodzy czytelnicy!

Dziś chcielibyśmy Was serdecznie przywitać i przedstawić Stowarzyszenie Biały Orzeł z Selby. Jesteśmy grupą polskich wolontariuszy, których połączyła pasja do odbudowy polskiej bazy lotniczej z okresu II wojny światowej w RAF-Ingham. To miejsce ma nie tylko ogromne znaczenie historyczne, ale jest również miejscem, które świadczy o bohaterstwie polskich lotników, którzy walczyli o naszą wolność.

Historia RAF-Ingham jest nie tylko opowieścią o lotach i walkach w powietrzu. To także historia ludzi, którzy tam żyli i służyli. Niestety, wiele rodzin straciło swoich bliskich, gdyż około 160 polskich lotników nie powróciło z tych walk. Nasza misja to nie tylko zachowanie pamięci o nich, ale także odkrywanie i pielęgnowanie grobów polskich żołnierzy, które przez lata były zapomniane.

Dotychczas nasza działalność skupiała się głównie na wyjazdach do RAF-Ingham, gdzie podejmowaliśmy prace renowacyjne i pielęgnacyjne. Teraz jednak chcemy pójść krok dalej. Naszym marzeniem jest stworzenie miejsca, gdzie wszyscy Polacy z okolic Selby mogą spotykać się, omawiać dalsze działania oraz po prostu spędzać miło razem czas.

Chcemy stworzyć “świetlicę” – miejsce, gdzie ludzie chcący się spotkać, będą mogi cieszyć się miłą atmosferą, kawą, ciastkiem, rozmowami, śmiechem lub po prostu grą w różne gry. To ma być przestrzeń, gdzie historia łączy się z teraźniejszością, gdzie młodsze pokolenia mogą uczyć się od starszych, a starsi dzielić się swoimi wspomnieniami.

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i inicjatywy. Chcemy tworzyć wspólnie z Wami, naszą społecznością. Jeśli macie pomysły, projekty, czy po prostu chcecie wnosić coś pozytywnego do naszego stowarzyszenia, to jesteśmy gotowi Was przyjąć z otwartymi ramionami.

Dołączcie do naszej społeczności, a razem możemy osiągnąć wiele!

Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy do kontaktu i udziału w naszych działaniach.

Razem możemy uczynić wiele dla Polskiego Dziedzictwa i naszej wspólnej historii.

Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia w Stowarzyszeniu Biały Orzeł z Selby!

Więcej Info na: https://white-red-eagle.org/

Written by: admin

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply


0%