Świat

Porównanie niemieckich metropolii

today24/03/2024

Background
share close
Jeśli planujesz atrakcyjną cenowo weekendową wycieczkę do Niemiec, najlepszym pomysłem będzie Hanower – ponieważ jakość spotyka się tu z przystępną ceną.

– Zdjęcie jest dostępne na stronie internetowej AP –

Hanower znalazł się w pierwszej dziesiątce opracowanego przez ekspertów TRAVELCIRCUS indeksu wycieczek typu city break. Ranking porównuje 82 duże miasta niemieckie pod kątem tego, które najlepiej nadają się na weekendową wycieczkę, a jednocześnie są niedrogie. Hanower znalazł się na miejscu 6.

Przeanalizowano szeroki wachlarz wydatków, zwykle ponoszonych podczas podróży do miast: zakwaterowanie w hotelu średniej klasy, wyżywienie, kolacja, rozrywka i przeżycia kulturalne. A także parametry takie jak dojazd do destynacji i wycieczki po mieście.

Hanower okazał się miastem o najniższych kosztach dojazdu. Nic dziwnego, gdyż jest węzłem komunikacyjnym Dolnej Saksonii i zbiera punkty za multimobilność, czyli dobrą sieć transportu publicznego, infrastrukturę przyjazną rowerzystom, usługi car-sharingu i usługę autobusową „sprinti” na żądanie w regionie Hanoweru. Czy to z miasta, czy z terenów wiejskich, dzięki połączonym koncepcjom mobilności można dotrzeć do celu w sposób zrównoważony, bezpieczny i niedrogi.

Hanower przekonał przede wszystkim niedrogimi wycieczkami po mieście. Uzyskał wysokie wyniki również dzięki 29 bezpłatnym atrakcjom turystycznym. Bezpłatny wstęp do muzeów (w piątki) sprawia, że sztuka i kultura są tu dostępne dla każdego.

W porównaniu z innymi metropoliami Hanower oferuje też szeroką gamę niedrogich opcji zakwaterowania. Od hosteli po mieszkania wakacyjne znaleźć tu można opcje na każdy budżet. Nie trzeba też sięgać głęboko do kieszeni, aby uczestniczyć w różnych wydarzeniach i dobrze zjeść.

Z kartą HannoverCard (dostępną w informacji turystycznej) można bezpłatnie podróżować autobusami i pociągami oraz otrzymywać zniżki w muzeach, teatrach i nie tylko.

Przyjazne dla rodzin atrakcje i bogactwo aktywności outdoorowych sprawiają, że region Hanoweru jest idealnym miejscem na krótką wycieczkę rodzinną.

Więcej informacji we wszystkich wersjach językowych z obsługą AI znajdziesz na stronie https://hannover-living.de/.

Źródło: PAP

Foto: Freepik

Written by: admin

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply


0%